Yatay Geçiş

Merhaba, başka bir kurumda elektrik mühendisliği okuyan birisi ortalama ile yatay geçişlerde elektrik-elektroniğe geçiş yapabilir mi? Odtü kabul ediyor mu en azından? Teşekkürler.

Lalezar Angelov 10.08.2021 756 Görüntülenme

Cevaplar ( 2 )

 1. Rengin Özbebit
  Rengin Özbebit Girişimcilik Komitesi Koordinatörü
  Ağustos 10, 2021

  Merhabalar, Öncelikle ODTÜ'de direkt Elektrik Mühendisliği adında bir bölüm yok, o yüzden bölümler arası denkliğin sağlanıp sağlanmaması konusunda net bir yorum yapamıyorum. Daha net bilgilenmek adına hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile bu numara aracılığıyla görüşebilirsiniz : (0312) 210 34 17 Sizin için ayrıca yatay geçiş yönergelerinin gayet net bir şekilde açıklandığı linki de paylaşmak istiyorum : https://oidb.metu.edu.tr/tr/orta-dogu-teknik-universitesi-onlisans-ve-lisans-programlari-yatay-gecis-yonergesi Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi şanslar!

 2. Sıla Eyler
  Sıla Eyler Kariyer Komitesi Koordinatörü
  Ağustos 10, 2021

  Merhabalar, Kurumlararası yatay geçişlerde adayların sağlaması gereken bazı koşullar vardır. Yatay geçişe başvurabilmeniz için eşdeğer bir programda kayıtlı olmanız, hazırlık sınıfı dışında bölümde en az iki yarıyılı tamamlamış olmanız, ve gerekli dersleri alıp yeterli bir ortalamayla vermiş olmanız gerekmektedir. Programların eşdeğer olup olmadığına bölüm başkanlıklarının önerisi üzerine ilgili yönetim kurulları karar verir. Daha detaylı bilgi edinebilmeniz için ODTÜ Lisans Programları Yatay Geçiş Yönerge( https://oidb.metu.edu.tr/orta-dogu-teknik-universitesi-onlisans-ve-lisans-programlari-yatay-gecis-yonergesi), kontenjan bilgi ( https://oidb.metu.edu.tr/kurumlararasi-yatay-gecis-kontenjanlari-0 ), ve güz dönemi yatay geçiş başvuru (http://oidb.metu.edu.tr/tr/guz-donemi-yatay-gecis-duyurusu) linklerini paylaşıyorum . Umarım her şey gönlünüzce olur.

Önceki Soru

Sonraki Soru