Konukevi

Merhabalar, konukevine başvursak ve çıksa konukevinde sadece o yıl boyunca mı konaklayabiliyoruz? Bir sonraki sene tekrar mı başvurmamız gerekmekte ? Yoksa 5 yıl boyunca sorun olmadan konaklayabilir miyiz?

Zeynep H. 27.09.2023 886 Görüntülenme
1 Cevap

Hazırlık

dbe.metu.edu.tr adresinden hazirlik ogrenci sayfası kısmına kullanıcı adımı ve şifremi doğru bir şekilde girdiğim halde giriş yapamıyorum. Bu sayfa sizin için gösterilmeye uygun değil gibi bir hata veriyor .Ne olduğunu anlayamıyorum. Acil yardıma ihtiyacım var , bir şeyleri eksik mı yaptım acaba ?

Mehmet Yasin Demir 22.09.2022 413 Görüntülenme
1 Cevap

Yurt Odaları

mrb. 2 li gruplar halinde 8 kişilik grup odalarda oda ve yatak numarası olarakmı yerleşiyoruz yoksa tek oda numarası ile yerleşip oda içindeki kalacağımız odayı arkadaşı kendimiz mi belirliyoruuz.ayrıca odalara öğrenci yerleşiminde okuduğu sınıf ve bölüm değerlendirmesi yapılyormu.bilgi verirseniz sevinirim.tşk.

mehmet türk 17.09.2023 700 Görüntülenme
1 Cevap

Ankara Yurt Çıkması

Merhaba ben eşit ağırlıkta ilk 500 de bir sıralama yaptım ve ODTÜ kazandım bu yıl. Elmadağda oturuyorum annem ve babam da ankara merkezde bir hastanede çalışıyor. Gidip geliyorlar sürekli. Yurtta derece öğrencilerine çıkıyor yurt dendi ben de ona güvenip yazdım ama bu sefer de ankara ili dışından gelmesi gerekiyor yazıyordu. Ama elmadağ odtüye çok uzak. Acaba derecem ile yurt çıkar mı? Çok önemli

Onur Harmanlı 19.08.2022 323 Görüntülenme
3 Cevap

Kayıt Ve Hazırlık

İnternetten yapılan kayıt işleminden sonra yapmamız gereken hiçbir şey yok değil mi? Belge göndermemiz veya yapmamız gereken herhangi sınırlı bir sürede yapılması gereken iş? Bir de İYS sınavını başarıyla geçip yine de hazırlığı atlamama gibi bir şansımız var mı yoksa otomatik olarak atlanılıyor mu?

Umutcan Erdoğan 03.09.2022 263 Görüntülenme
1 Cevap
Daha Fazla Göster

Yurt Parası İadesi̇

mrb.okula 1.tercihimle ve 665.sırada girdiğimden dolayı ücretsiz yurt ve yemek ödülü kazandım .yurt kaydı için gerekli ödemeleri yaptım.bu ücret geri ödenecekmi diğer aylarda ücretsiz yyurtttan faydalanmak için ne yapmam gerekiyor.tşk.

mehmet türkmen 18.09.2023 632 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Konukevleri

merhaba bu yil hazirligim ve yurt cikmadi, konukevlerine basvuracagim ama okulun acilmasina az kaldigi icin sadece onu bekleyerek riske atmak istemiyorum. konukevi basvurularinin aciklanmasi ne kadar suruyor?

deniz ozben 17.09.2023 416 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Çift Anadal Hakkında

Merhaba, eğitim fakültesindeki bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği okuyanla birisi bilgisayar mühendisliğinden çift anadal yapabilir mi? 2002 yılında eğitim fakülteleri için geçersiz kılınmış bu hala böyle mi?

Halil Öz 02.08.2023 467 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Myp İle Geçiş

Ben boğaziçi üniversitesinde okuyorum odtüye merkezi yatay geçiş yapmak istiyorum 1 yıl hazırlık okudum geçemediğim için 1yıl da eğitim almadan hazırlık beklemede öğrenci olarak devam ettim odtüye geçtiğimde hazırlık alma hakkım oluyor mu ?

Rabia Bozdağ 01.08.2023 193 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Çap

matematik ve fizik bölümlerinden mühendislik fakültesindeki herhangi bir bölümle çap yapabiliyor muyum?

nehir yalçın 31.07.2023 200 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Şehir Dışından Gelenlere Yurt Çıkmazsa Me Olur?

Merhaba, ben İstanbul'da yaşıyorum ve bu yıl ODTÜ' yü yazmak istiyorum fakat barınma konusunda yurt çıkmasından başka şansım yok. Ayrıca yetimim. Odtü'lü öğrencilerden şehir dışından gelip de yurt çıkmayanların başka bir şansı var mıdır? En azından konuk evleri garanti edilemez mi? Teşekkürler.

Sema 28.07.2023 292 Görüntülenme
Cevaplanmamış
Daha Fazla Göster

Konukevi

Merhaba. Konukevinde kalmak istersek ayrı mı başvuru yapacağız? Konukevi çıkmazsa yurtta kalma hakkımız oluyor mu? Yurt başvuruları ne zaman açılıyor?

İlay Gelgeç 31.08.2021 3513 Görüntülenme
1 Cevap

Hacettepe'den ODTÜ'ye Yatay Geçiş

Ben Hacettepe'de kimya mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim ve her zaman hayranı olduğum ODTÜ'ye yatay geçiş yapmaya bir türlü cesaret edemedim. 2019'da Hacettepe'ye girdim, 1 yıl hazırlık okudum. Pandemi döneminde de yatay geçiş düşünmediğim için 1.sınıfımı da Hacettepe'de bitirdim. Fakat şimdi 2.sınıfın bahar dönemi için yatay geçiş yapmak istiyorum. Sizce bu geçiş yapmak için çok mu geç bir dönem? Arkadaşsız kalmayı hiç sevmiyorum ve genelde de hiç arkadaşsız kalmam ama şu an geç kalmışlık hissi beni çok korkutuyor. ODTÜ beni benimseyebilir mi? Ortamı yeni insanlara açık mıdır? Kampüse alışabilir miyim, çünkü gerçekten çok girişimci ve konuşkan biriyimdir. Bu yüzden yalnızlık ve kabullenilmemek beni korkutuyor. Kısacası yatay geçişliler için ne tavsiye edersiniz...

Ece Kurt 08.01.2022 2355 Görüntülenme
1 Cevap

Yurtlar

Merhabalar, ODTÜ yurtlarının çıkmaması gibi bir durum olabilir mi eğer çıkmazsa bu durum nasıl çözülebilir yakınlarda uygun yurtlar var mıdır? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Buğra 25.07.2022 1326 Görüntülenme
1 Cevap

Konukevi Başvuru Şartları

Merhaba kızım ODTÜ ingilizce öğretmenliğini kazandı 2 kişilik konukevindevkalabilmesi için ne yapmamız gerekiyor.Babasi öğretmen ve ve Bodrum'da ikamet ediyoruz. Teşekkür ederim

Yeşim Ceyhan 16.08.2022 1104 Görüntülenme
1 Cevap
Daha Fazla Göster