Yatay Geçiş

Kusura bakmayın rahatsız ediyorum.Ben busene 47k yaptım ODTÜ ilköğretim matematik öğretmenliği istiyordum tutuyordu fakat sağlık problemlerim nedeniyle yazmadım şimdi ise ek tercih ile yazmak istiyordum ama ek kontenjan kalmamış şimdi ben kimya öğretmenliği yazıp hazırlık aynı ya okuduktan sonra direk 1.sinifa ilköğretim matematik ile başlayabilir miyim yatay geçiş ile Myp ileYoksa bir sene hazırl

Merve Yıldız 22.09.2021 136 Görüntülenme
1 Cevap

Hazırlık Sınavları

İki farklı sınav bulunuyor hazırlığa başlarken. Hazırlığı atlamak istemiyorsam hangisine girmeliyim? İki sınav da zorunluysa seviyemin yeterli olması halinde hazırlığı okumak istiyorum diye bir başvuruda bulunabiliyor muyum?

Güneş Padem 28.08.2021 165 Görüntülenme
1 Cevap

Pazarlama

merhaba, ben İşletme bölümünüzü tercih etmek istiyorum ama bir sorum olucak, benim İşletme bölümünü tercih etmeyi isteme sebebim gelecekteki kariyerimin pazarlama üzerine olmasını istemem, bölümünüzü pazarlama eğitimi açısından değerlendirebilirseniz çok memnun olurum

tigrevo 13.08.2021 131 Görüntülenme
1 Cevap
Daha Fazla Göster

İşletme Yandal

İşletmede yandal yapmak istiyorum. Sizce mühendislik okurken işletme yandal yapmak yorar mı? Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Nasıl başarılı olurum? Hocalar, dersler hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Elif Eda 12.10.2021 63 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Ea Sayısal Arası Çap

Merhaba ben 12. Sınıf öğrencisiym ve endüstri veya EE mühendisliği düşünüyorum ancak psikolojiye de ilgim bulunuyor bazı üniler mühendislik felsefe,mühendislik psikoloji gibi bölümlere çap yapmaya izin veriyor ODTÜ alakasız bölümlere çap yapmaya izin veriyor mu acaba yani bir sayısal öğrencisi ea dan bir bölüme çap yapabiliyor mu yoksa sayısal yalnızca sayısalda çap yapar gibi kısıtlamalar var mı

Can umut 24.09.2021 135 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Yatay Geçiş

merhaba. ben geçtiğimiz dönem merkezi puanımla Anadolu'dan Ege'ye geçiş yapmıştım. bölümüm iktisat. Ege'de %70 İngilizce iktisat bölümüne geçiş yapıp şimdi birinci sınıf olup gelecek sene not ortalamasıyla ODTÜ için şansımı denemek istiyorum. ancak geçtiğimiz yıl merkezi puanımla geçiş yaptığım için önümüzdeki sene not ortalamasıyla geçiş yapmamda herhangi bir sakınca var mıdır? bir de Ege'de bölümüm %70 İngilizce olup ODTÜ için bu sayı %100 olduğundan yatay geçişe bir sorun teşkil eder mi?

irem 19.09.2021 58 Görüntülenme
Cevaplanmamış

İys Başvurusu Reason Kısmı

Merhaba ben okula yeni kaydoldum iys sınavının başvurusunda reason kısmında 3 tane seçenek var birisi amnesty, diğeri 35. madde ve öteki september exam right. Ben yks ile yeni yerleşen birisi olarak hangisini seçmeliyim

Ali İhsan Özdemir 06.09.2021 119 Görüntülenme
Cevaplanmamış

Çap

ODTÜ uluslararası ilişkiler bölümünü yazmayı düşünüyorum. iktisadi ve idari bilimler fakültesinde bulunuyormuş. İşletme ile ÇAP yapma imkanının olup olmadığını araştırıyorum. ÇAP programları içinde bulamadım. Bu işletme ile ÇAP yapılamayacağı anlamına mı geliyor?

Mehmet Ali Çakır 13.08.2021 354 Görüntülenme
1 Cevap

Tarih Bölümü

Öncelikle merhaba 1-Odtü tarih için araştırma yapıyorum ve internette bu bölümle ilgili bilgi yok denecek kadar az bilgi alabilir miyim ? 2-Odtü tarih bölümü dersleri türkçe mi ingilizce mi ? 3-İngilizce dışında 1 ölü dil 1 batı dili öğrenme şartı var mı ? 4-Bu bölümü okurken yurt dışına çıkma şansım nedir ? 5-Bu bölümden mezun olanlar nasıl bir iş hayatı tercih ediyorlar?

Eren Yılmaz 13.08.2021 267 Görüntülenme
1 Cevap

Hazırlık

İyı günler. Türkçe gıda mühendisligi ögrencisiyim. Odtü gıda mühendisliğine geçiş yapabilir miyim? İngilizce seviyem eğitimimi tamamlayabileceğim yeterlilikte değil. Hazırlık okuma hakkımız oluyor mu yatay geçişte?

Azra Karahanlı 13.08.2021 194 Görüntülenme
1 Cevap
Daha Fazla Göster
Clicky